Oma lugu

Siit leiad meetodid, mille kaudu on võimalik oma elu mõtestada tervikloona nii, et selle iga osa saab tähenduse. Parimal juhul leiab hing rahu. Oma lugu saab üles leida nii tahapoole, ettepoole kui ka tänasesse päeva vaadates.

Olen materjalide koostamisel lähtunud asjatundjatest, kelle teooriate ja praktikatega olen teema “Kuidas leida oma lugu?” uurimisel lähemalt tutvunud. Nendeks on eelkõige USA psühholoog Dan McAdams, pastorid Dietrich Schindler ja Graig Croeschel ning Soome psühhoterapeut ja hingehoiuteraapia koolituse “Lepituseni iseenda eluga” looja Saara Kinnunen.

“Lepitus oma looga” ja “Ettepoole vaadates” tekstid rajanevad peaasjalikult Saara Kinnuneni raamatul “Sovintoon elämän kanssa” ehk “Lepituseni iseenda eluga”. Teemad ja küsimustik on pärit tema raamatu põhjal kasutuses olevast grupitöömaterjalist ning sobivad nii iseseisvaks tööks ja mõtiskluseks, kui ka kasutamiseks grupitöös või vestlustes.

Kindlasti tasub varuda aega, et rahulikult asjade üle järele mõelda, märkmeid teha või kellegagi vestelda. Vajadusel on hea otsida abi usaldusväärse sõbra, hingehoidja, pastori või terapeudi näol.

 

Oma loo kaardistamine

Lepitus oma looga